Zapraszamy na targi ITM Polska 2017

slide

6 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się kolejna edycja targów ITM Polska. I nas nie może tam zabraknąć!


Już dziś zapraszamy do hali 5 na stoisko 7, gdzie wspólnie z firmą COHERENT-ROFIN zaprezentujemy najnowsze technologie laserowe.

Rozmowy, prezentacje maszyn w trakcie pracy, dodatkowe niespodzianki dla gości - każdy dzień targowy będzie obfitował w ciekawe wydarzenia, które - mamy nadzieję - zachęcą Państwa do pozostania z nami przez chwilę, aby bliżej przyjrzeć się wybranym zastosowaniom, a być może i znaleźć rozwiązanie idealnie skrojone pod Państwa potrzeby.

Do zobaczenia na targach ITM w Poznaniu!


Przegląd oferty targowej

MARKING:
znakowarka desktopowa EasyMark z laserem F20


Seria EasyMark należy do najbardziej kompaktowych systemów laserowych dostępnych na rynku. Dzięki innowacyjnej, elastycznej obudowie EasyMark może zostać precyzyjnie dostosowany do danej aplikacji, a także z łatwością zintegrowany z linią produkcyjną jako laser klasy 4. Jednostki zasilania i sterowania oraz komora robocza zostały tu bowiem zaprojektowane jako odrębne moduły. EasyMark został opracowany z myślą o różnych środowiskach pracy, w których realizowana jest produkcja częściowo lub lub w pełni zautomatyzowana.


Zalety:
 • łatwa integracja z linią produkcyjną
 • zintegrowany układ chłodzenia powietrzem
 • niskie koszty utrzymania ruchu i serwisu
 • przestronna komora robocza
 • łatwa obsługa dzięki graficznemu interfejsowi użytkownika
 • programowalna, napędzana oś Z

COHERENT:
wycinarka laserowa META

Wycinarka laserowa META firmy COHERENT zapewnia wysoką prędkość cięcia detali wykonanych z metali i tworzyw sztucznych. Jej wyróżnikiem jest stabilny, sztywny spawany korpus zapewniający optymalną stabilność mechaniczną systemu i tym samym wysokie prędkości obróbki oraz lepszą powtarzalność pozycjonowania. Samo łoże wycinarki META zostało powiększone do wymiarów arkuszy 1,25 × 1,25 m.
Także system sterowania został znacznie zmodyfikowany w celu integracji sterowników przemysłowych w funkcji interfejsu operatora. Ten ostatni – w formie ergonomicznego zespołu składającego się z monitora/ klawiatury – został zamontowany bezpośrednio na ścianie obudowy. Wszystkie przewody systemowe zostały umiejscowione we wnętrzu maszyny, co dodatkowo zwiększa jej niezawodność, umożliwiając jej użytkowanie także w typowych środowiskach przemysłowych.
Optymalizacji uległo również oprogramowanie META, uzupełnione teraz o nowy wielojęzyczny interfejs oraz rozbudowane środki automatyzacji. Co więcej, wycinarka wyposażona jest w standardzie w automatyczną soczewkę, zaawansowany wydajny system czujników wysokości oraz w pełni zintegrowany system wizyjny.


MACRO:
kompaktowy laser włóknowy FL025 C do zastosowań przemysłowych


Wszystkie lasery włóknowe z serii FL marki COHERENT-ROFIN wyróżniają się wyjątkową wydajnością, a za sprawą modułowej, solidnej konstrukcji nie mają sobie równych pod względem dostępności. Mogą być stosowane zarówno w klasycznych aplikacjach cięcia i spawania, jak również obróbce powierzchni i zastosowaniach wymagających pracy ze skanerami. Emitowana przez nie wiązka
o długości fali rzędu 1 μm pozwala na uzyskanie wysokiej absorpcji w obróbce wielu materiałów i dlatego jest szczególnie polecana w procesach obróbki materiałów refleksyjnych.
Lasery wyposażone są w system sterowania ROFIN Control Unit (RCU), które oprócz różnorodnych zadań kontrolnych zapewnia możliwość serwisowania on-line, a także prostej realizacji aplikacji bazujących na skanowaniu.
Kompaktowa wersja lasera z serii FL została stworzona z myślą o łatwej integracji z liniami produkcyjnymi i innymi instalacjami przemysłowymi w zakładach produkcyjnych.

MICRO:
zaawansowana mikrospawarka laserowa SELECT wyposażona w trzy osie liniowe


Mikrospawarka SELECT wyznacza nową klasę laserów do spawania ręcznego. Stanowi udane połączenie ergonomicznego lasera do spawania manualnego, urządzenia do napawania sterowanego joystickiem oraz precyzyjnego systemu CNC – niewymagającego długotrwałego przezbrajania i cechującego się prostą obsługą dzięki innowacyjnej koncepcji sterowania.
Cztery wysoce precyzyjne osie, krótkie czasy przezbrojenia, proste programowanie CNC – to tylko niektóre wyróżniki systemu SELECT. Stworzony w celu zaspokojenia potrzeb najbardziej wymagających klientów, oferuje połączenie odpowiedniego poziomu automatyzacji z niewielkimi nakładami na programowanie. Wielofunkcyjny joystick oraz duży, kolorowy wyświetlacz dotykowy umożliwiają pełne, a jednocześnie intuicyjne sterowanie pracą urządzenia.
Długie osie czynią z SELECT urządzenie tyleż solidne, co i wysoce precyzyjne, umożliwiając dokładne pozycjonowanie zarówno drobnych, jak i ciężkich detali (do 50 kg).


MICRO:
system MPS Compact do precyzyjnego ciecia detali ze stali nierdzewnej z impulsowym laserem włóknowym


System MPS to znacznie więcej niż zwykła stacja robocza wyposażona w laser. Jest bowiem stricte dostosowany do specyficznych wymogów klienta – od klasycznych aplikacji jak cięcie, spawanie, strukturyzacja powierzchni i wiercenie, po wysoce precyzyjne zastosowania z wykorzystaniem laserów o ultrakrótkim impulsie.


Dostępne modele:
 • MPS Compact
 • MPS Flexible
 • MPS Rotary
 • MPS Advanced

MARKING:
znakowarka przemysłowa CombiLine Basic z laserem ultrafioletowym UV5


CombiLine Basic umożliwia wydajne, wysokiej jakości znakowanie laserowe materiałów przy zachowaniu bardzo atrakcyjnej relacji ceny do wydajności. Stacja robocza wyposażona jest w chłodzone powietrzem źródła laserowe PowerLine F i PowerLine E Air o różnorodnych zakresach mocy. Jedyne, czego potrzebuje do pracy, to zasilacz jednofazowy. Zintegrowany komputer zarządza wszystkimi elementami systemu, a Visual-Laser-Marker – dopracowane w każdym szczególe oprogramowanie do znakowania – zapewnia szybkie programowanie zarówno prostych, jak i złożonych układów znaków. Jego dopełnienie stanowi dotykowy wyświetlacz 15" pozwalający na sterowanie pracą urządzenia, a także szerokie, napędzane drzwi ułatwiające dostęp do komory roboczej przystosowanej do znakowania niestandardowych kształtów. Zaś napędzana oś Z umożliwia precyzyjne dostosowanie pozycji głowicy do szerokiego zakresu wysokości detali.


Zalety:
 • przestronna komora robocza z szybą
 • programowalna oś Z
 • kompaktowa obudowa
 • źródła laserowe do wyboru
PolandEnglish