Targi interpack 2017

Wszechstronne rozwiązania dla branży opakowań

slide

W dniach 4-10 maja br. w Düsseldorfie odbyły się targi interpack 2017 – jedna z największych, a z pewnością najbardziej kompleksowych pod względem tematyki imprez branżowych dla przemysłu opakowaniowego. W tym roku zaprezentowało się na nich aż 45 wystawców z Polski. Swoją obecność mocno zaznaczyli też najwięksi producenci technologii laserowych dla branży opakowaniowej, w tym firma COHERENT-ROFIN. Zapraszamy na krótkie podsumowanie tego wydarzenia.


Tegoroczne targi interpack cieszyły się ogromnym zainteresowaniem branży opakowaniowej. Jak podają organizatorzy, w imprezie uczestniczyło łącznie prawie 2900 wystawców, a wśród ponad 170 tys. zwiedzających 3/4 stanowiły osoby decyzyjne. Co więcej, 74% z nich pochodziło spoza Niemiec, co świadczy o międzynarodowym charakterze tej imprezy.


Stąd też także dla firmy COHERENT-ROFIN – największego producenta rozwiązań laserowych na świecie, targi okazały się wyjątkowo udane, a zaprezentowane na jego stoisku urządzenie StarPack CW Hybrid wraz z oprogramowaniem StarFlex i dodatkowymi funkcjonalnościami przyciągało uwagę zarówno gości z kraju, jak i z zagranicy – w tym także z Polski.


StarPack CW Hybrid: hybryda do wymagających aplikacji

System laserowy StarPack CW Hybrid opracowany przez producenta specjalnie z myślą o przemyśle opakowaniowym jest dedykowany wymagającym aplikacjom z wykorzystaniem techniki Roll-to-Roll. Zapewniając ponadprzeciętną jakość i szybkość pracy, urządzenie oferuje jednocześnie uniwersalność niedostępną dla innych tego typu maszyn. Wyjątkowy zestaw parametrów technicznych i wyposażenie sprawiają bowiem, że nowy model StarPack może być stosowany w całym szeregu aplikacji z zakresu produkcji średnioseryjnej – od mikrożłobienia, po perforację poprzeczną (crossweb) i wzdłużną (web-direction).

Możliwość obróbki zarówno w poprzek, jak i zgodnie z kierunkiem posuwu uzyskano dzięki połączeniu jednej lub dwóch głowic laserowych z zestawem maksymalnie ośmiu dwuosiowych skanerów. Zaś indywidualnie dostosowane systemy optyczne, napędzana oś oraz specjalistyczne oprogramowanie StarFlex gwarantują perfekcyjne dopasowanie do potrzeb klienta – i to na wszystkich płaszczyznach obsługi.


StarFlex: elastyczność na najwyższym poziomie

Dopełnieniem systemu StarPack jest oprogramowanie StarFlex zapewniające szybki i szczegółowy wgląd w dane procesowe dzięki przejrzystemu interfejsowi użytkownika, a także łatwe programowanie aplikacji – zarówno do obróbki poprzecznej, jak i wzdłużnej.


Nowatorski software jest w stanie sterować pracą nawet dziewięciu głowic laserowych, zapewniając przy tym wysoką elastyczność w wyborze programu. Poszczególne parametry procesu mogą być w nim modyfikowane i optymalizowane bez wstrzymywania pracy systemu, co znacznie skraca czasy przestojów. Zaś cztery różne poziomy dostępu – dla użytkowników, administratorów i innych osób korzystających z systemu – pozwalają zminimalizować ryzyko przypadkowych błędów w obsłudze.


Specjalne rozwiązania do obróbki MAP

Oprogramowanie spod znaku StarFlex nie wyczerpuje asortymentu nowych inteligentnych rozwiązań marki COHERENT-ROFIN opracowanych z myślą o przemyśle opakowaniowym. Kolejnym jest StarMap – funkcja dedykowana obróbce opakowań MAP zapewniająca optymalne wyniki perforacji różnorodnych typów materiałów bez straty czasu i przestojów wynikających z konieczności żmudnego doboru parametrów obróbczych metodą prób i błędów.

Jej uzupełnieniem jest VisionPerfoControl – system monitorowania średnicy i kształtu otworów w trakcie perforacji zapewniający stałą kontrolę nad przebiegiem procesu w czasie rzeczywistym, a także LaserPulse-Detection – zintegrowane narzędzie do kontroli mocy lasera w celu zapewnienia stałej, wysokiej jakości finalnego produktu.

Nowy StarPack CW Hybrid

Oprogramowanie StarFlex

Otwarcie typu easy open

PolandEnglish