Czujniki PowerMax-USB/RS

Czujniki PowerMax do pomiaru mocy promieniowania laserowego – dzięki połączeniu przez port USB/RS-232 – stanowią udaną kompilację najnowszych rozwiązań z zakresu mikroelektroniki i miniaturyzacji w jednej obudowie. Oba modele są wyposażone w układy elektroniczne do emisji sygnału i pomiaru mocy występujące do tej pory jedynie w wyspecjalizowanych urządzeniach pomiarowych z serii LabMax. Co więcej, pozwalają na ich bezpośrednie połączenie z komputerem w technologii „Plug and Play”.

Nowe czujniki sprawdzą się zarówno w pojedynczych pomiarach, jak i w pracy ciągłej. Nie wymagają instalacji dodatkowych mierników, co pozwala na znaczną oszczędność miejsca i kosztów bez uszczerbku dla wydajności pomiarów.

Zakres aplikacji PowerMax-USB/RS sięga od branży OEM, przez inżynierów serwisu, po operatorów stacji kontrolno-pomiarowych. Czujniki z tej serii mogą być też z powodzeniem stosowane w laboratoriach, w których wyniki pomiarów gromadzone są w centralnej bazie danych.

Dedykowane oprogramowanie umożliwia pomiar, gromadzenie i przetwarzanie danych, a także ich kompilację w postaci wykresów i statystyk. Funkcje programu obejmują m.in. określanie pozycji wiązki laserowej (dla czujników termoelektrycznych z funkcją identyfikacji pozycji wiązki), jednoczesną obsługę kilku urządzeń, a nawet tworzenie własnych programów pomiarowych.


Zastosowanie

  • Typ lasera: lasery CW i impulsowe
  • Aplikacje: pomiar mocy wiązki laserowej
  • Branże: obróbka laserowa, badania laboratoryjne
  • Zalety: kompaktowa budowa, zaawansowane układy elektroniczne, brak dodatkowych mierników, dedykowane oprogramowanie

Sprawdź ofertę

Pobierz katalog produktów Coherent


PolandEnglish