Razem, by osiągnąć więcej

slide

W listopadzie ubiegłego roku świat obiegła informacja o połączeniu amerykańskiej firmy COHERENT – globalnego producenta laserów i elektroniki użytkowej – ze specjalizującą się w produkcji laserów przemysłowych Grupą ROFIN.


Warta 942 mln dolarów transakcja kupna 100% akcji ROFINA zapoczątkowała długotrwały proces połączenia obu koncernów w jeden, spójny organizm o jednolitym portfolio produktów, wspólnym know-how i szerokim potencjale w zakresie B&R.


Dziś, po pół roku od fuzji, można już śmiało powiedzieć, że proces ten się uda, a jego pierwsze efekty będzie można obejrzeć podczas targów ITM Polska 2017, na których grupa COHERENT-ROFIN po raz pierwszy w naszym kraju zaprezentuje się ze wspólnym stoiskiem. Nowy gigant na rynku technologii laserowych i elektroniki liczy obecnie ponad 5 tys. pracowników zlokalizowanych w ponad 100 placówkach w 40 krajach świata. W Polsce jego produkty dostępne są za pośrednictwem firmy laser PRO z siedzibą we Wrocławiu – dystrybutora rozwiązań COHERENT-ROFIN na rodzimym rynku.


PolandEnglish