Schweißen & Schneiden 2017: igrzyska czas zacząć!

slide

Jeśli cięcie i spawanie jest integralną częścią Państwa działalności, warto wybrać się tej jesieni do Düsseldorfu. 25 września br. startują tam bowiem targi Schweißen & Schneiden – międzynarodowa impreza poświęcona technikom łączenia, cięcia i powlekania materiałów. Targi odbywają się co cztery lata i są z tego względu nazywane żartobliwie „olimpiadą spawalnictwa”.


Dla firmy laser PRO obecność na targach będzie okazją do doradzania i wspierania polskich klientów, w tym firmy RMA Sp. z o.o. z Gdyni, w tworzeniu i rozwijaniu zindywidualizowanych aplikacji laserowych dla przemysłu.

Podczas poprzedniej edycji w 2013 r. targi Schweißen & Schneiden zgromadziły ponad 1000 wystawców z 40 krajów świata, a w ciągu 5 dni ich stoiska odwiedziło blisko 55 tys. zwiedzających. Liczby te świadczą o ogromnym potencjale tej imprezy, zajmującej w tym roku siedem hal wystawienniczych. Po raz pierwszy podzielono je tematycznie na pięć wzajemnie zazębiających się obszarów poświęconych m.in. spawaniu, przygotowaniu materiału do obróbki i obróbce wykończeniowej, cięciu, automatyce i robotyce, technologiom informacyjnym, materiałom pomocniczym i kontroli jakości oraz usługom i kształceniu w zakresie technik cięcia i spawania.


Na bieżąco z najnowszymi technologiami

Ów szeroki przekrój tematyczny jest jednym z istotniejszych, ale nie jedynym czynnikiem decydującym o ogromnej popularności targów. Dlaczego trzeba tam być? Otóż, targi Schweißen & Schneiden uznawane są za jedną z imprez o największym stopniu innowacyjności prezentowanej oferty. Każdy z wystawców stawia sobie za cel przedstawienie nowości, która ma szansę zrewolucjonizować jego segment rynku.

To także miejsce, gdzie młode firmy zaczynają swoją przygodę z wielkim biznesem – „wylęgarnia młodych talentów”. W tym roku w ramach „hali lwów” ze wspólnym stoiskiem zaprezentuje się 9 start-upów: Blue Lasertools, HSF Industrietechnik, LASER on demand, Maija Frästechnik, NewSonic, PALIGE-Schweißtechnik, Innovartis, Joinventure i TriPURIS. Wszystkie liczą na pójście w ślady swojego poprzednika – niemieckiej firmy Novus air, która po udanym debiucie w poprzedniej edycji imprezy na obecnych targach wystawia się z własnym stoiskiem już jako przedsiębiorstwo o międzynarodowej renomie.Będziemy tam dla Państwa!

Wzrost zainteresowania targami widać również w Polsce. W tym roku w Düsseldorfie zaprezentuje się kilkanaście polskich firm. Wśród nich znalazła się również RMA Sp. z o.o. z Gdyni, która wspólnie z laser PRO rozwija usługi integratorskie w zakresie obróbki laserowej dla sektora przemysłowego.Już dziś zapraszamy Państwa do hali 10, stoisko 10F17, gdzie wspólnie z RMA przedstawimy zalety wykorzystania technologii laserowych w obróbce przemysłowej.

A chętnych do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami firmy Coherent-Rofin dostępnymi za naszym pośrednictwem na polskim rynku zachęcamy do odwiedzenia stoiska 10E60 (również w hali 10).


PolandEnglish