Spotkajmy się w Monachium!

slide

Już w poniedziałek, 26 czerwca, Targi Monachijskie zamienią się w niebywały festiwal światła i dźwięku. Punktualnie o 9.00 rano rozpocznie się tam największa impreza branży laserowej: targi LASER World of PHOTONICS 2017. Odbywające się co dwa lata wydarzenie stanowi idealną okazję do prezentacji najbardziej innowacyjnych technologii – prawdziwych perełek ze stajni poszczególnych producentów. Swoją reprezentację będzie tam miała również firma laser PRO Sp. z o.o.Zapraszamy Państwa do hali A3 na stoisko 314/315, gdzie razem z kolegami z grupy COHERENT pokażemy, jak wyglądają technologie laserowe przyszłości.

Targi LASER World of PHOTONICS to obowiązkowa pozycja w kalendarzu każdego, komu bliskie są zagadnienia fotoniki. Na 55 tys. m2 powierzchni wystawienniczej spotyka się tu cała branża produkcji urządzeń laserowych i optycznych – od wytwórców czujników, przez największych graczy na rynku systemów laserowych, po specjalistów w zakresie medycyny, optoelektroniki, komunikacji i oświetlenia. Dwa lata temu targi zgromadziły łącznie ponad 1200 wystawców z 70 krajów świata, a ich stoiska odwiedziło w ciągu czterech dni ponad 31 tys. zwiedzających. Zarówno liczba pierwszych, jak i drugich z edycji na edycję dynamicznie rośnie, wskazując na coraz większą rolę laserów we współczesnym świecie, nie tylko zresztą w świecie przemysłu.


Ten rok będzie także pod wieloma względami wyjątkowy. Po raz pierwszy w historii tej imprezy firmy COHERENT i ROFIN nie wystąpią jako konkurenci, lecz pod wspólnym szyldem – jako grupa COHERENT-ROFIN. Zaś goście odwiedzający jej ogromne, bo mierzące aż 832 m2, stoisko będą mogli stać się aktywnymi uczestnikami bogatego programu wydarzeń. Wśród najciekawszych zaplanowano m.in. Speakers Corner, czyli forum dyskusyjne, w ramach którego będzie można posłuchać na żywo wykładów dotyczących istotnych zagadnień z zakresu technologii laserowych, a także pokazy multimedialne na rozstawionych na stoisku ekranach.Nie zabraknie także premier, w tym o przełomowym charakterze. Jedną z nich będzie laser pikosekundowy HyperRapid NX marki COHERENT stworzony z myślą o pracy 24/7 w różnorodnych warunkach środowiskowych. Wysoka średnia moc na poziomie >100 W w połączeniu z szerokim zakresem częstotliwości impulsów aż do 1 MHz sprawia, że urządzenie to idealnie sprawdzi się w wysokowydajnej mikroobróbce z zachowaniem wysokiej jakości i niewielkiej strefy wpływu ciepła.

Inną nowością w portfolio COHERENTA będzie sumator wiązki laserowej OBIS CellX. Urządzenie umożliwia nie tylko połączenie do czterech różnych długości fali w jednej obudowie (405, 488, 561 I 637 nm), ale także prostą zmianę źródła laserowego dzięki wspólnym magistralom mocy, sterowania i I/O.

Prawdziwą perełką na stoisku producenta może okazać się też nowy impulsowy laser włóknowy dużej mocy HighLight FL1000P. Urządzenie o mocy 1 kW osiąga maksymalną energię impulsu 100 mJ, długość impulsu 10-100 ns i częstotliwość impulsu 10-30 kHz. Może poszczycić się najlepszą jakością wiązki laserowej dostępną na rynku w tym przedziale mocy, co – w połączeniu z dużą mocą i energią impulsu – pozwala na jego efektywne wykorzystywanie w procesach ablacji, czyszczenia powierzchni oraz precyzyjnego usuwania materiału i powłok w szeregu procesów przemysłowych.

Ale to nie wszystko: swoje nowości zaprezentują niemal wszystkie firmy wchodzące w skład grupy, a ich zakres obejmował będzie m.in. lasery diodowe, impulsowe, włóknowe, excimerowe oraz komponenty i akcesoria dla takich sektorów, jak biofotonika, przemysł oraz B&R.

Jeśli tylko będą Państwo na targach, zapraszamy do nas! A niezdecydowanych zachęcamy gorąco do wybrania się w ostatnim tygodniu czerwca do Monachium, aby podziwiać cały świat laserów w jednym miejscu.

PolandEnglish