slide

Branża motoryzacyjna od zawsze znajdowała się w centrum zainteresowania producentów technologii laserowych. Ze względu na wysoki stopień automatyzacji, duże wolumeny produkcji i krótki czas cyklu życia produktu stanowi ona dla nich spore wyzwanie.


Jednocześnie jest tym segmentem, który w dużym stopniu stymuluje rozwój nowatorskich technik obróbki z wykorzystaniem laserów, stawiając im wysokie wymagania względem wydajności, sprawności i możliwości integracji.



Właśnie branży motoryzacyjnej poświęcone było w całości webinarium zorganizowane 14 grudnia 2017 r. przez grupę Coherent | Rofin. Jego tematyka koncentrowała się wokół laserów włóknowych dużej mocy, ponieważ pozwalają one na osiągnięcie optymalnych rezultatów obróbki w wielu aplikacjach typowych dla przemysłu motoryzacyjnego, także w tak wymagających zastosowaniach jak np. spawanie stali cynkowanej.

W czasie webinarium poruszony został temat doboru technologii laserowej do specyficznych aplikacji w przemyśle motoryzacyjnym – z uwzględnieniem najnowszych wyników badań i technik obróbki. Prezentacja uzupełniona została także o praktyczne przykłady z praktyki produkcyjnej, m.in. spawanie baterii i układów sprzęgła, w których zastosowanie technologii laserowych przynosi szczególnie wiele korzyści.

Tych z Państwa, którzy nie mogli uczestniczyć w webinarium lub chcieliby je obejrzeć jeszcze raz, zapraszamy na stronę organizatora dostępną po kliknięciu w poniższy link.




Webinarium prowadzili:
Wolfram Rath, absolwent fizyki na uniwersytecie w Heidelbergu i Erlangen-Nuremberg (Niemcy), doktor nauk fizycznych. Pracował w firmie Siemens przy rozwijaniu nowych systemów i aplikacji z wykorzystaniem laserów CO2 i excimerowych. Potem dołączył do laboratorium ROFIN-SINAR w Hamburgu, gdzie zajmował się makroobróbką. Od 2011 r. jest odpowiedzialny za zarządzanie wszystkimi produktami z zakresu źródeł laserowych do makroobróbki, a obecnie pełni też funkcję menedżera linii produktów laserów włóknowych dużej mocy w koncernie COHERENT | ROFIN.

Peter Kallage, absolwent inżynierii mechanicznej na Uniwersytecie w Hanowerze (Niemcy); w 2005 r. rozpoczął pracę jako badacz w Hanowerskim Centrum Laserowym, specjalizując się w technologiach łączenia. W 2007 r. awansował na stanowisko menedżera działu i szefa grupy ds. łączenia i cięcia metali. Od października 2010 r. jest odpowiedzialny za laboratorium badawcze COHERENT | ROFIN w Hamburgu.


PolandEnglish