Szukaj
Close this search box.

Zaobserwuj nas!

Odzież ochronna przed promieniowaniem laserowym

Galeria zdjęć

rękawice ochronne dla operatora spawarki laserowej odzież ochronna przed promieniowaniem laserowym Zestaw indywidualnych środków BHP dla spawaczy laserowych
odzież ochronna przed promieniowaniem laserowym fartuch ochronna dla operatora spawarki laserowej

Odzież ochronna przed promieniowaniem laserowym

W procesach obróbki laserowej istotna jest również ochrona przed przypadkowymi odpryskami materiału, wysoką temperaturą oraz przypadkowymi urazami mechanicznymi. Jej rola jest szczególnie istotna w procesach spawania. Jednak odpowiednio dobrane rękawice, kurtka i spodnie mogą okazać się przydatne także we wszystkich tych procesach, w których stosowane są lasery dużej mocy.

Oferowana przez nas odzież ochronna BODYGUARD firmy PROTECT zapewnia efektywną ochronę przed każdym zakresem fali – od UV do IR i dlatego może być stosowana w pracy z wszystkimi dostępnymi obecnie na rynku typami laserów, niezależnie od trybu ich pracy. Na gamę produktów marki BODYGUARD składają się:

  • rękawice
  • spodnie
  • kurtki
  • kombinezony
  • płaszcze
  • fartuchy
  • czapki oraz kaski

Właściwości materiału na odzież ochronna przed promieniowaniem laserowym

Wszystkie wykonane zostały z oddychającego, przyjemnego dla skory materiału i mogą być prane w pralce w temperaturze 40°C, co znacznie poprawia komfort ich użytkowania i pielęgnacji – zwłaszcza w przypadku zabrudzeń powstających na skutek oddziaływania wysokich temperatur.

Filtry firmy PROTECT są zgodne z normami europejskimi PN-EN 11611/11612 dotyczącymi odzieży ochronnej lub PN-EN 12477 dotyczącej rękawic i posiadają deklarację zgodności CE poświadczającą spełnianie wymagań odnośnie ochrony przed promieniowaniem laserowym uchwalonych na szczeblu Unii Europejskiej.

Wszystkie dystrybuowane przez nas produkty dostarczane są z instrukcją użytkowania i pielęgnacji w języku polskim.

Pobierz karty katalogowe produktów

Scroll to Top