Szukaj
Close this search box.

Zaobserwuj nas!

Ekspandery wiązki

Ekspandery wiązki, zwane również rozszerzaczami wiązki, są kluczowym elementem w technologii laserowej, służącym do manipulacji i zmiany parametrów wiązki laserowej. Dzięki nim możliwe jest kontrolowanie rozmiaru, kształtu i dywersyjności wiązki, co ma istotne znaczenie w wielu zastosowaniach, od przemysłu po naukę i badania.
Ekspandery wiązki

Ekspandery wiązki spełniają kilka istotnych funkcji. Po pierwsze, pozwalają na modyfikację rozmiaru wiązki, co jest niezbędne w procesach precyzyjnej obróbki materiałów, znakowania czy też w diagnostyce medycznej. Po drugie, umożliwiają kontrolę dywersyjności wiązki, co pozwala na dostosowanie jej do konkretnych potrzeb aplikacyjnych, a także minimalizację aberracji optycznych. Ponadto, ekspandery wiązki mogą być wykorzystane do zmiany kształtu wiązki, co znacząco rozszerza możliwości jej wykorzystania w różnych dziedzinach.

W naszym portfolio znajdziesz szeroki wybór ekspanderów wiązki, dostarczanych przez renomowanych producentów z branży. Dzięki temu możemy zapewnić naszym klientom wysoką jakość oraz różnorodność rozwiązań, które spełnią nawet najbardziej specjalistyczne wymagania.

Nr kat. Produkt Pasuje do OEM
110010002 Ekspander wiązki 2x - 8x, 1064nm, max d=4.0mm, Linos / Rodenstock
110010003 Ekspander wiązki 2x - 8x, 1064nm, max d=8.0mm, Linos / Rodenstock
110010004 Ekspander wiązki 3x, 1064nm, lasery AB AB Lasers Inc. (Grupa Rofin)
110010004 Ekspander wiązki 3x, 1064nm, Baasel Carl Baasel Lasertechnik GmbH & Co. KG (Grupa Rofin)
Scroll to Top