Szukaj
Close this search box.

Zaobserwuj nas!

Okulary ochronne przed promieniowaniem laserowym

Okulary ochronne przed promieniowaniem laserowym
okulary z filtrem z tworzywa sztucznego LASER PRO

Okulary ochronne przed promieniowaniem laserowym

Rosnąca popularność obróbki laserowej w wielu branżach przemysłowych, medycynie i pracach badawczo-rozwojowych sprawia, że odpowiedni dobór okularów ochronnych odgrywa coraz większą rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa operatorów urządzeń laserowych. Istotnie przyczynia się do tego również coraz większa różnorodność aplikacji, w których stosowane są lasery, a także wzrost ich wydajności i zakresu możliwości samodzielnej regulacji.

 

Jak dobrać odpowiednie okulary ochronne przed promieniowaniem laserowym?

Jednocześnie właściwy wybór filtra okularów ochronnych nie jest zadaniem łatwym. Będąc przed zakupem należy pamiętać, aby okulary ochronne przed promieniowaniem laserowym  spełniały odpowiednie normy i parametry. Przy wyborze filtra istotne jest, aby wziąć pod uwagę parametry pracy lasera takie jak zakres długości fali, moc i tryb pracy oraz materiał źródła (na ciele stałym, diodowy, włóknowy, CO2 itd.). Nie ułatwia go również bogaty asortyment samych okularów, które różnią się materiałem wykonania filtra (szkło mineralne vs tworzywo sztuczne), ale również stopniem ochrony przed ekspozycją na promieniowanie. Istotnym parametrem funkcjonalnym jest też kolor samego filtra, decydujący o stopniu przepuszczalności i modyfikacji światła widzialnego.

Okulary ochronne - normy europejskie PN-EN 207 / PN-EN 208

Nawiązując współpracę z firmą PROTECT – czołowym producentem sprzętu ochronnego na rynku europejskim, zdecydowaliśmy się nie tylko sprzedawać gotowe produkty, ale też służyć klientom pomocą w doborze sprzętu najlepiej dopasowanego do ich aplikacji. Wszystkie filtry firmy PROTECT są zgodne z normami europejskimi PN-EN 207 / PN-EN 208. Posiadają również deklarację zgodności CE poświadczającą spełnianie wymagań odnośnie ochrony przed promieniowaniem laserowym uchwalonych na szczeblu Unii Europejskiej.Wszystkie dystrybuowane przez nas produkty dostarczane są z instrukcją użytkowania i pielęgnacji w języku polskim.

Galeria zdjęć

Pobierz karty katalogowe produktów

Scroll to Top