Szukaj
Close this search box.

Zaobserwuj nas!

Szybki ochronne przed promieniowaniem laserowym

Szybki ochronne przed promieniowaniem laserowym
szybki ochronne z filtrem przed promieniowaniem laserowym

Podobnie jak okulary i gogle, szybki ochronne przed promieniowaniem laserowym montowane na obudowach, drzwiach i przegrodach służących izolacji źródła promieniowania laserowego od środowiska zewnętrznego zbudowane są na bazie specjalnych filtrów o różnorodnym stopniu ochrony i przepuszczalności światła widzialnego. W odróżnieniu od okularów mają służyć ochronie nie tylko operatora, ale także osób trzecich znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie urządzenia bądź pomieszczenia, w którym realizowane są zadania obróbki laserowej.

Dobór odpowiedniego filtra ochronnego szybki uzależniony jest od parametrów pracy lasera: zakresu długości fali, mocy i trybu pracy (cw, impulsowy, impulsowy dużej mocy, modowy). Istotną rolę odgrywa również materiał wykonania filtra, choć w przeważającej mierze są one dzisiaj wykonywane z tworzywa sztucznego. Aby mieć pewność właściwego wyboru typu filtra, a tym samym i stopnia ochrony szybki, trzeba również uwzględnić jej przeznaczenie, tj. miejsce montażu oraz ryzyko ekspozycji na promieniowanie w tym konkretnym punkcie w przestrzeni.

Szybki ochronne przed promieniowaniem laserowym z normą europejską

Dlatego też, nawiązując współpracę z firmą PROTECT – czołowym producentem sprzętu ochronnego na rynku europejskim, zdecydowaliśmy się nie tylko sprzedawać gotowe produkty, ale też służyć klientom pomocą w doborze sprzętu najlepiej dopasowanego do ich aplikacji.

Razem z szybką dostarczamy również dedykowane ramki mocujące, dopasowane do rozmiaru szybki. Ramka stanowi osobny produkt i jest dostępna za dodatkową opłatą.

Wszystkie filtry firmy PROTECT są zgodne z normami europejskimi PN-EN 207 / PN-EN 12254 i posiadają deklarację zgodności CE poświadczającą spełnianie wymagań odnośnie ochrony przed promieniowaniem laserowym uchwalonych na szczeblu Unii Europejskiej.

Wszystkie dystrybuowane przez nas produkty dostarczane są z instrukcją użytkowania i pielęgnacji w języku polskim.

Pobierz karty katalogowe produktów

Scroll to Top